Veri Politikasındaki amaçlarla sınırlı mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Veri Politikamızı inceleyebilirsiniz.
#200.00 TL Üzeri Ücretsiz kargo


Satış Ve Garanti Koşullarımız

SATIŞ KOŞULLARI

FİYATLAR

1. Fiyatlar ürünlerin ithal edildikleri ülkelere göre EURO ve USD olarak düzenlenmiştir ve tavsiye edilen satış fiyatlarıdır.

2. Satış anında fiyatlar o günkü T.C.M.B. Efektif EURO / USD satış kurundan TL’ye çevrilerek satış gerçekleştirilir.

3. Güney Diş zaman zaman kurları belli sürelerle sabitleme hakkına sahiptir.

4. Fiyatlara KDV dahil değildir.

5. Güney Diş katalog, web sayfası, sanal mağaza ilanlarda vb. mecralarda ilan ettiği fiyatları önceden haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir.

6. Güney Diş tüm ürünlerde zaman zaman kampanyalar düzenleyebilir. Kampanya dönemlerinde o günkü satış fiyatları ve koşulları geçerlidir. Bu durumda, daha önce bu ürünleri satın almış olanlar hak iddia edemez.

7. Cihaz siparişlerinde eğer alıcı isterse leasing uygulanabilir. Alıcı tarafından ayrıca bir leasing firması belirtilmemişse, Güney Diş'in anlaşmalı olduğu leasing firmasıyla çalışılır. Leasing de yapılacak tüm masraflar (faiz, sigorta, sözleşme ve noter giderleri v.s) ve devir ücreti alıcıya aittir. Teslim tarihinden en az 15 gün önce leasing sözleşmesinin alıcı tarafından imzalanmış olması gereklidir. Leasing evraklarındaki eksiklikler ya da müşterinin leasing firması tarafından kredi açısından yeterli bulunmaması gibi nedenlerden meydana gelecek gecikme, işlem iptali v.s den dolayı Güney Diş’in sorumluluğu yoktur.

8. Güncel fiyatları ve kampanyaları güncel olarak takip etmek için www.guneydis.com web sitemizi ziyaret edebilir ve satın almak için 444 86 39 numaralı çağrı merkezimizi arayabilir veya 0533 629 30 11 numaralı whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

SATIŞ VE ÖDEMELER

1. Cihaz satışlarında 11.01.2011 tarih ve 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunun 207 ve ilgili maddeleri gereği Satış Sözleşmesi yapılması zorunludur.

2. Satış işlemlerinde kapalı hesap çalışılır. Açık hesap çalışmak için 13.01.2011 tarih ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunun 89. Maddesi çerçevesinde Cari Hesap Sözleşmesi imzalanması gerekmektedir.

3. Ödemeler nakit, havale, çek ve kredi kartı ile kabul edilir. Bunların dışındaki ödeme şekilleri kabul edilmez. Senetle yapılan ödemelerde Muacceliyet Sözleşmesi zorunludur.

4. Kredi kartlarında ; Güney Diş'in hizmet aldığı bankaların kredi kartları ile yapılan ödemelerde Güney Diş uyguladığı vade farksız taksitlendirme imkanı bulunmaktadır.

5. Taksitli satışlar KDV hariç 500,00 (BeşYüzTürkLirası) ve üzerindeki alışverişlerde uygulanmaktadır. Bu tutarın altındaki alışverişler tek ödeme (peşin) olarak alınmaktadır.

6. Taksitli ödemelerde vade sayısı, sarf malzemeleri için 6 (altı) ay, cihazlar (cihaz olarak kabul edilen ürünler olarak işaretlenmektedir) için 9 (dokuz) aydır. Taksitli ödemeler kredi kartı ve çek ile kabul edilir. Güney Diş günün koşullarına göre taksit sayısını değiştirme hakkına sahiptir.

7. Taksitli cihaz satışlarında KDV peşin olarak alınır KDV dışındaki tutar taksitlendirilir.

8. Kredi kartı ile yapılacak satışlarda eğer ödeme Mail-Order şeklinde alınacaksa “Mail-Order Talimatı” müşteri tarafından imzalanır ve Kredi kartı hamilinin Nüfus Cüzdanı ve Kredi kartının fotokopisi alınır. Başkasına ait kredi kartı ile ödeme yapacak cari hesaplara ilişkin olarak kredi kartı sahibi kredi kartından şirketimizin tahsilat yapabilmesi için ilgili formu mutlaka imzalayacaktır.

9. Havale ile yapılacak ödemelerde havale Güney Diş’in hesabına geçtikten sonra ürün müşteriye sevk edilir.

10. Havale işlemlerinde yapılacak havale ücretinin, havalenin içinden ödenmesi kesinlikle kabul edilemez. Bu masraf sipariş sahibine aittir.

TESLİMAT

1. Siparişler eğer saat 16:00’dan önce alınmış ise aynı gün anlaşmalı olduğumuz kargo firması (Kargo firması müşteri tarafından bildirilmedikçe firmamızın seçeceği kargo şirketi ile gönderilir.) ile sipariş sahibine gönderilir.

2. KDV Hariç 500 TL (BeşYüzTürkLirası) altındaki siparişlerin kargo ücreti sipariş sahibine aittir. Bu tutarın üzerindeki siparişlerin kargo ücretini Güney Diş karşılayacaktır.

3. Cihazların nakliye ücretini her koşulda alıcı öder. (Cihaz olarak kabul edilen ürünler bu katalogda harfiyle işaretlenmiştir)

4. Depomuzun bulunduğu illerde cihaz siparişleri kargo ve/veya Güney Diş'in Lojistik Müdürlüğü tarafından teslim edilir.

5. 11.01.2011 tarih ve 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunun 208. Maddesine istinaden siparişler kargo firmasına teslim edildikten sonra mal seyri rizikosu alıcıya aittir.

6. Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açarak ürününüzü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemlidir. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp, kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.

7. Stoklarımızda bulunmayan siparişlerin değeri 100 EURO’yu aşıyorsa sipariş bedelinin %25’si cayma bedeli alındıktan sonra sipariş kesinleşir ve siparişlerin teslimi esnasında bu tutar sipariş tutarından düşülür. Siparişin iptali halinde cayma bedeli iade edilmez. Ancak sipariş 75 gün içerisinde müşteriye teslim edilemez ise müşterinin talebi üzerine sipariş iptal edilir ve cayma bedeli müşteriye iade edilir.

GARANTİ KOŞULLARI  

1. Sarf malzemesi dışındaki ürünlerimiz ürüne yönelik özel olarak başka bir süre bildirilmediğinde teslim tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre ile garanti kapsamındadır ve garanti kartlarında verilen koşullar uygulanır.

2. Müşterilerimizin garanti kapsamında teknik servis hizmeti alabilmeleri için faturalarını ibraz etmeleri gereklidir ve fatura üzerinde marka, model ve seri numarası mutlaka belirtilmiş olmalıdır.

3. Güney Diş’in ürün portföyünde olup da Türkiye’ye Güney Diş üzerinden giriş yapmamış olan ürünlere garanti kapsamında teknik servis hizmeti verilmez. Cihazın gerek müşteri gerekse yetkisiz servis ve kişilerce kurcalanması, bu kişilerce sonradan ilave edilen yazılım, donanım ile bunların neden olduğu arızalar garanti kapsamı dışında olup garantiyi geçersiz kılar.

4. Doğal afetler (yangın, sel vb.) sonucu darb alarak kırılma veya bozulma, uygunsuz ve/veya hatalı kullanım gibi nedenlerden dolayı meydana gelen arızalar ile hediye olarak verilen ürünler garanti kapsamı dışındadır.

5. Bakımsızlık veya bakım eksikliğinden dolayı meydana gelen arızalar garanti kapsamı dışındadır.

6. Gerek şebekeden gerekse ürünlerin kullanıldığı binanın tesisatından kaynaklanan her türlü elektiriksel arızalar ve kullanım kılavuzunda belirtilmeyen her türlü dezenfektan kullanımından kaynaklanan deformasyonlar garanti kapsamı dışındadır.

7. Ampul, diş ünitlerinin döşemeleri, kavitron uçları, O-ring ve conta gibi, plastik veya kauçuk her türlü sarf malzemesi ve aksesuar garanti kapsamı dışındadır.

8. Yazılım kullanan ürünlerin yedek alınması ve/veya veri transferi sırasında uğrayacağı bilgi kayıpları ve yazılımların yeniden kurulumu garanti kapsamı dışındadır.

9. Garanti süreci içerisinde arızalanan ve garanti kapsamında olmayan arızalar için müşterinin onayına müteakip yetkili Teknik Servisimiz TIP-TEK A.Ş. nin fiyat listesi uygulanmak suretiyle arızalar giderilir.

10. Satın almış olduğunuz cihazların orijinal kutularını garanti süresince muhafaza ediniz.

11. Cihazlarda meydana gelen arızaların, bakımları ve onarımları firmamızın yetkili teknik servisi TIP-TEK A.Ş. tarafından gerçekleştirilir. 

Çağrı Merkezi 444 62 91

12. Hediye olarak verilen (bedelsiz) ürünlerin garantisi yoktur (örneğin otoklav cihazının yanında verilen poşetleme veya distile su cihazı veya ünitlerin yanında hediye edilen başlık vb.).

13. Şirketimizin toptancılara sattığı cihazların garanti süreçleri teslim tarihinden üç ay sonra başlayacaktır. Eğer toptancı firma bu cihazı daha önce satarsa garanti cihazın kurulum tarihinden itibaren başlayacaktır. Üç aylık süreden sonra satışı toptancı tarafından yapılan cihazların kalan garanti süresi tarafımızca uygulanacak bakiye süre için garanti toptancının sorumluluğunda olacaktır.

İADE ve DEĞİŞTİRME

1. Şirketimizden satın almış olduğunuz sarf malzemeler fatura tarihinden itibaren 7 gün içinde iade alınabilir veya değiştirilebilir.

2. İade edeceğiniz ürünün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ya da paketinin hasar görmemiş olması gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile göndermeniz gerekmektedir. Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.Kurulumu yapılmış cihazlar iade alınmaz veya değiştirilmez.

3. Ürünler adresimize gönderilirken orijinal kutusu zarar görmeyecek şekilde muhafaza edilmelidir.Yani; ürünler kargoya direkt orijinal kutusu ile değil, orijinal kutusunun koruyucu bir koliye yerleştirilmesinden sonra gönderilmelidir (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez).

4. Eğer ürünün faturası şirket adına kesilmiş ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu 'iade faturası' ve 'iade irsaliyesi' (ya da irsaliyeli fatura) gönderilmesi zorunludur. Aksi durumda, faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iadeleri yapılamamaktadır. Bu hususun WEB sayfasında olmasına da dikkat edin…

5. İade prosedürüne uygun sürelerde yapılan tüm iade işlemlerinde ürünleri Güney Diş Deposu San. ve Tic. A.Ş'nin anlaşmalı olduğu kargo şirketi ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Anlaşmalı kargo dışındaki firmalarla yapacağınız gönderilerde kargo bedeli sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde karşı ödemeli gönderi teslim alınmaz.

6. Kurulumu yapılmış cihazalar iade alınamaz veya değiştirilemez.

 

TABİ OLDUĞUMUZ KANUNLAR

        Şirketimizin satmakta olduğu ürünler niteliği itibari ile 1- 13.01.2011 tarih ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu 2- 11.01.2011 tarih ve 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu kapsamındadır.

 

TIBBİ CİHAZLARIN ELEKTRONİK KULLANIM TALİMATLARI HAKKINDA TEBLİĞ

           02 Nisan 2015 tarih ve 29314 sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan “Tıbbi Cihazların Elektronik Kullanım Talimatları Hakkında Tebliğ”’e göre; İLGİ tebliğ ile Tıbbi Cihaz Yönetmeliği ile Vücuda Yerleştirilebilir Aktif Tıbbi Cihazlar Yönetmeliği kapsamındaki, ithalatını yapmakta olduğumuz Ünit, Otoklav, Panaromik Röntgen, Laser, CAD-CAM vs gibi sabit kurulumlu cihazların kullanım kılavuzlarının kağıt kopyası yerine elektronik ortamda ulaşıbilir olması isteniyor. Bu kapsamda; çalıştığımız tüm markalarımızın web sitelerinde Ürünlerin Kullanım Kılavuzları bulunmakta, ve ayrıca www.guneydis.com adresimize girerek ilgili ürünlerin kullanım kılavuzlarına ulaşabilir veya info@guneydis.com adresine e posta göndererek ilgili ürünün kullanım kılavuzunu tarafımızdan talep edebilirsiniz.

* Toptan satışlar için uygulanacak satış koşulları için şirketimizin Kurumsal Satış Müdürlüğü ile temas kurunuz.

 

TOPTAN SATIŞI YAPILAN CİHAZLARIN GARANTİ ŞARTLARI

Şirketimizin “Satış Koşullarımız” başlığı içinde belirtilen garanti koşullarına ilave olarak;

1.  Şirketimizin toptancılara sattığı cihazların garanti süreçleri teslim tarihinden üç ay sonra başlayacaktır. Eğer toptancı firma bu cihazı bahse konu üç ay içerisinde satarsa garanti cihazın kurulum tarihinden itibaren başlayacaktır. Üç aylık süreden sonra toptancı tarafından satışı yapılan cihazların kalan garanti süresi tarafımızca uygulanacak, 12 aylık garanti süresinin dışında kalan süre için garanti toptancının sorumluluğunda olacaktır.

2. Şirketimizden cihaz alan toptancılar bu cihazların garantilerinin başlatılması için şirketimizin tek yetkili Teknik Servisi TIP-TEK A.Ş.’ye bildirim yapmak zorundadırlar (444 62 91 – www.tiptek.com.tr). Aksi halde garanti geçersiz olacaktır.

3. Garanti sürecinin başlatılması için Satış faturasının ibrazı şart olduğundan toptancı firmalar TIP-TEK A.Ş.’ye satışını yaptıkları cihazların sevkiyatları esnasında satış faturalarını ibraz etmek zorundadırlar. Arıza meydana geldikten sonra ibraz edilen faturalar ile garanti işlemi yapılmayacaktır.

4.  Fatura üzerinde, ilgili ürüne ait; satın alma yılı, ayı ve günü, müşteri adı, satıcı adı, ve ürünün seri numarası vb. bilgiler üzerinde herhangi bir tahribat ve/veya değişiklik yapıldığında o ürünler garanti kapsamına girmez.

 5. Cihazın Faturasında kimliği belirtilen kullanıcıdan başka hiç kimse hak ve/veya tazminat talep edemez.

6. Şirketimizden 01.01.2015 tarihinden önce toptancı firmalar tarafından satın alınıp henüz satışı yapılmayan ürünler için şirketimiz tarafından garanti verilmemektedir.

 

Dilediğiniz zaman Kayışdağı Mah. Mecnun Sok. No:8 Ataşehir / İstanbul adresine siparişlerinizi iletebilirsiniz.  Posta, Kargo, Kurye

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *